Karty do gry to ciekawy i znany sposób na to, by przenieść się z naszymi uczniami w świat uczuć i emocji, o których z reguły bardzo trudno się rozmawia. A tutaj w aktywny sposób, nie wiadomo kiedy, nawiązuje się i relacja –  i jakże ważna rozmowa. 

Karty można pobrać poniżej (wydrukować w ilości potrzebnej do pracy, pociąć, zalaminować)  lub po prostu wykonać je z uczniami, co jest również ciekawym i twórczym rozwiązaniem. Grać można także na różne sposoby. Najlepiej podzielić młodzież na cztero- lub pięcioosobowe zespoły. Karty położyć na stole, osobno zielone, osobno niebieskie. Każdy po kolei losuje po jednej zielonej i jednej niebieskiej karcie, a następnie wykonuje wylosowane zadanie. 

Gra w karty może stanowić wstęp do dalszych aktywności związanych z emocjami i uczuciami – np. projektowania przez uczniów emotikonów, tworzenia historii, zadawania pytań otwartych swoim kolegom. Wszystko zależy od naszej inwencji. A na koniec obowiązkowo refleksja. Ale o tym już chyba wszyscy pamiętamy. 

Wiele inspiracji do kart i kostek emocji można znaleźć na Pintereście. Jeden z linków zawiera inny rodzaj kart oraz ciekawe tło do wykorzystania – kliknij!

Karty do pobrania po angielsku – kliknij!

uczucia-i-emocje-karta-nr-1-pdf

uczucia-i-emocje-karta-nr-2-pdf

uczucia-i-emocje-karta-nr-3-pdf

uczucia-i-emocje-karta-nr-4-pdf

uczucia-i-emocje-karta-nr-5-pdf

zadania-karta-nr-1-pdf

zadania-karta-nr-2-pdf

 

 

Opublikował/a Oktawia Gorzeńska

Blogerka, podróżniczka, trenerka, aktywistka, dyrektorka Szkoły z mocą zmieniania świata, ekspertka innowacji w edukacji oraz transformacji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s