o mnie

miniODzięki napotkanym na mej edukacyjnej drodze Mistrzom, a także udziałowi w wielu innowacyjnych przedsięwzięciach edukacyjnych, zostałam eduzmieniaczem.

Wszystko zaczęło się od projektów międzynarodowych, a szczególnie wymian młodzieży, dzięki którym do swojej pracy zaczęłam włączać aspekty międzykulturowe oraz metody edukacji nieformalnej oraz dramy.

Odkąd zostałam dyrektorem szkoły, zmieniam razem z innymi kulturę miejsca pracy, co oznacza (współ)tworzenie uczącej  się społeczności szkolnej, kreowanie przestrzeni do podejmowania inicjatyw i rozwijania kompetencji społecznych.

Nowe technologie – korzystam z nich  w swojej pracy dyrektora, nauczyciela, trenera i blogera, dzieląc się przy okazji swą wiedzą z innymi. Uważam, że mądrze wykorzystywane usprawniają proces edukacji i ułatwiają życie.

Moje mocne strony to kreatywność, odwaga, otwartość na zmiany i  pasja w działaniu.

Inspiracje czerpię z pracy z innymi, szczególnie podczas ciekawych projektów, warsztatów, konferencji i wizyt studyjnych. Nie zamykam się tylko na edukację, fascynuje mnie życie społeczno-ekonomiczne, idea smart city, a także zarządzanie i przywództwo.

Posiadam doświadczenie w koordynowaniu projektów europejskich, zarządzaniu zmianą, przywództwie, wykorzystaniu nowych technologii w edukacji, prowadzeniu szkoleń (m.in. trening kreatywności, realizacja projektów, przywództwo) i doradztwa.

Jestem ekspertką  transformacji i innowacyjnej edukacji, z powodzeniem łączę edukację formalną z nieformalną, propaguję model świadomego uczenia się, wykorzystującego potencjał i zasoby ludzkie, doskonalącego umiejętności przyszłości. 

Jako prelegentka dzielę się doświadczeniami, refleksjami i inspiracjami edukacyjnymi, motywując do działania. 

Stworzyłam Grupę Eduzmieniaczy na Facebooku, do której zapraszam wszystkich szukających inspiracji i towarzystwa innych Eduzmieniaczy. 

Sukcesy odniesione w życiu zawodowym wzmacniały wiarę w sens czasami niełatwych zmian i przedsięwzięć. W 2015 roku zdobyłam tytuł EDUinspiratora w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W 2016 roku szkoła, której przewodzę, zdobyła tytuł Szkoły z mocą zmieniania świata według Fundacji Ashoka, dzięki czemu znaleźliśmy się w gronie innowatorów z całego świata. Od  2016 jestem w  grupie Superbelfrzy RP. W 2018 roku ukończyłam Leadership Academy for Poland.

Marzę o tym, by razem z innymi zmieniać edukację, by odpowiadała na potrzeby czasów, w których żyjemy – doskonaliła kreatywność, współpracę, krytyczne myślenie, rozwijała pasję i wykorzystywała potencjał ludzi. 

MIEE

kontakt@eduzmieniacz.com

  1. […] polecamy tekst Oktawii Gorzeńskiej – dyrektorki 17 LO w Gdyni, zatytułowany Interaktywny „Przewodnik po karierze” dla […]

    Reply

  2. […] że w grupie siła. Ruch zainicjowały trzy dyrektorki Szkół z mocą (Changemakers Schools): Oktawia Gorzeńska, Ewa Radanowicz, Ewa Kaliszuk, przedstawicielka Fundacji Ashoka Martyna Rubinowska i Agata Baj – […]

    Reply

Leave a Reply

%d bloggers like this: