Tworzenie e-booków nigdy nie było prostsze! O platformie Storybird

Chcesz doskonalić kreatywność u uczniów a przy okazji wykorzystać nowe media w klasie? Poznaj platformę Storybird, miejsce dla twórczych uczniów i nauczycieli!

Platforma Storybird daje możliwości rozwoju kreatywności oraz umiejętności tworzenia własnych historii z wykorzystaniem ciekawych i inspirujących zasobów obrazkowych. Nauczyciel może stworzyć swoją wirtualną klasę i zaprosić uczniów do działania w wirtualnej przestrzeni.  Ja zaproponowałam pracę z wykorzystaniem Storybird blogerkom, z którymi pracuję. Zadanie pochłonęło je bez reszty, a każda praca była inna, ale niezmiernie ciekawa. Oto krótki przewodnik po platformie. 

Wchodzimy na stronę www.storybird.com i rejestrujemy się  jako edukator/nauczyciel (sign up for free). 

storybird1

krok pierwszy


storybird2

krok drugi


storybird3 - Kopia


krok trzeci

Możemy stworzyć wirtualną klasę poprzez dodanie uczniów i utworzenie im haseł, następnie młodzież dzięki nim loguje się na www.storybird.com (zmieniając hasło przy pierwszym logowaniu). Druga możliwość to zaproszenie uczniów do samodzielnego rejestrowania się na www.storybird.com – tak, jak ja to zrobiłam. 

storybird10


Czas na twórczą pracę! Klikamy create i wybieramy obrazek, który nam się podoba. 

storybird4 - Kopia

Klikamy na Use this Art i wybieramy jedną z trzech opcji do pracy. 

storybird5 - Kopia


Może to być dłuższy, wielorozdziałowy e-book. 

storybird7 - Kopia

Może to być jednowątkowy e-book, czyli ciekawa historia, do której tworzymy okładkę oraz dodajemy poszczególne strony. 

storybird8 - Kopia


Możemy też stworzyć plakat ze sloganem w języku angielskim. Ogranicza nas własna wyobraźnia oraz słowa przypisane do obrazka. 

storybird9

To moje dzieło!

eduzm


A oto praca jednej z uczennic – Martyny Kozdry. Zapraszam do przeczytania! Kliknij!

 

 

 

  1. […] Dzisiaj czas na kolejną „porcję” kart emocji do wykorzystania na lekcji. Od nas samych zależy, jak je wykorzystamy – do pracy indywidualnej, w parach, w grupach. Uczniowie mogą opowiadać o swoich uczuciach lub o emocjach towarzyszących bohaterom kart. Tym razem do przygotowania kart wykorzystałam również edytor canva.com, a obrazki pochodzą ze strony story bird.  […]

    Reply

Leave a Reply

%d bloggers like this: