Organizacja Tygodnia Tolerancji i Życzliwości wywołała nieco kontrowersji. Dzisiaj głos Absolwenta Jedynki, Roberta Koska – czytaj tutaj.

Mam nadzieję, że trwający Tydzień Tolerancji i Życzliwości nie jest, zgodnie z obawą jednego z zacytowanych uczniów, powodem do podziałów.

Nie zgadzam się, że taka inicjatywa jest niepotrzebna, bo okazja do dyskusji i wymiany informacji jest pozytywna, daje możliwości i nikogo nie ogranicza swoim istnieniem.

Źródłem braku życzliwości i dyskryminacji jest w dużej mierze brak wiedzy, nieobiektywna ocena informacji, czerpanie wiadomości z nierzetelnych źródeł albo błędy logiczne.

Nie zgadzam się też, że uczniowie i tak nie zweryfikują swoich poglądów. Taka wizja jest trochę niepokojąca, ponieważ oznaczałaby, że nie ma w nas chęci bycia jak najbliżej prawdy i przyjmujemy za słuszne tylko te argumenty, które popierają nasze obecne przekonania. Stwierdzenie, że nasz pogląd jest słuszny i debata w danej kwestii jest niepotrzebna, ponieważ poglądów i tak nie zmienimy, jest przejawem obojętności albo nawet ignorancji.

View original post 88 słów więcej

Opublikował/a Oktawia Gorzeńska

Blogerka, podróżniczka, trenerka, aktywistka, dyrektorka Szkoły z mocą zmieniania świata, ekspertka innowacji w edukacji oraz transformacji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s